Zespół | Guitar Force - Oficjalna strona internetowa

Zespół

Zespół Guitar Force został założony w 2007 roku przez gitarzystę, kompozytowa oraz autora tekstów – Marcina Habaja.
Zespół tworzy pięcioro młodych ludzi z Rzeszowa i okolic, a styl muzyczny oscyluje wokół rocka.

Ma na swoim koncie płytę ,,Do przodu” (2010), singiel ,,Magia snu” (2012), składankę ,,Muzycy Amelce” (2013), płytę ,,Dwa światy” (2013) oraz płytę EP w polskiej i angielskiej wersji językowej – „Na koniec świata” / „To The End Of The World” (2015), a także trzy profesjonalnie zrealizowane teledyski, które były wielokrotnie emitowane w telewizji. Jeden z nich został zrealizowany również w angielskiej wersji językowej.

Guitar Force jest laureatem kilku ogólnopolskich przeglądów i festiwali, utwory promujące zarówno pierwszą jak i drugą płytę długo gościły i nadal goszczą na pierwszym miejscu sceny przebojów Radia Rzeszów. Płyta „Dwa Światy” została nominowana przez jury w konkursie Radia Rzeszów na najlepszą podkarpacką płytę roku 2013 i w głosowaniu publiczności zajęła 2 miejsce. Utwór Nurt zmieścił się w pierwszej dziesiątce wśród 300 zespołów internetowego castingu do Must Be The Music, zespół zagrał prawie 200 koncertów w całej Polsce oraz poza granicami kraju.

W marcu 2016 roku zespół podpisał międzynarodowy kontrakt promocyjny, który zawiera europejską trasę koncertową z Hammer And Tongs – Tour And Promotion Agency.

W lipcu 2016 zespół podpisał międzynarodowy kontrakt z wytwórnią Inverse Records z Finlandii, która we wrześniu 2016 wyda anglojęzyczną płytę zespołu „Different Universe”.

Zespół pracuje nad IV płytą, którą planuje wydać na X-lecie działalności artystycznej.

 

Skład:

Marcin Habaj – guitar, vocal | Marcin Rządecki – guitar
Filip Cach – drums | Marcela Bieniarz – bass, vocal | Bartosz Siciak – guitar